Najnowsze artykuły

Najtrudniejsze gry wszechczasów

Mówi się, że nie należy bać się trudności, bo są one nieodłączną częścią naszego życia. Ale czy to stwierdzenie odnosi się do gier?...

Czytaj Więcej

Najtrudniejsze gry wszechczasów

Mówi się, że nie należy bać się trudności, bo są one nieodłączną częścią naszego życia. Ale czy to stwierdzenie odnosi się do gier? Odpowiedź jest inna dla każdego! Dziś porozmawiamy o najtrudniejszych grach wszechczasów, które dla wielu hardkorowych graczy stały się naprawdę ciężką próbą, a dla większości - wręcz nie do przejścia.

gry wideo

Operation Flashpoint

Wyobraźcie sobie sytuację - odnieśliście pewne zwycięstwo nad wrogiem w pierwszym rozdziale legendarnej serii "Call of Duty", dokonaliście udanego desantu w rejonie plaży Omaha w ponadczasowym "Medal of Honor" (poruszając się po otwartym terenie, będąc pod ostrzałem wrogich karabinów maszynowych), macie bogate doświadczenie w gatunku "Action", a tu... w wasze ręce trafia płyta z wojskową strzelanką o nazwie "Operation Flashpoint". Nikt wtedy nie przypuszczał, że wszystkie nabyte umiejętności są teraz tylko pustą skorupą, a o poziomie umiejętności będzie decydować jedynie zdolność uczenia się, adaptacji i czekania.

Tak, Operation Flashpoint należy do kategorii gier, w których główny bohater jest w stanie zginąć od 2-3 trafień, a terytorium niektórych poziomów przekracza setki kilometrów kwadratowych, obficie usianych zasadzkami przeciwników i "legionami" sprzętu wojskowego. Jak to się mówi - "realizm wojskowy w całej okazałości"! Przypomnijmy, że mamy do czynienia z jedną z tych gier, w których cierpliwość i umiejętność omijania problemów odgrywają o wiele ważniejszą rolę niż broń i pancerz. Fani taktyki i naprawdę trudnych (niektóre z nich mogą wydawać się na pierwszy rzut oka niemożliwe) misji będą zachwyceni!

Nosferatu: The Cursed Wedding

Nieoficjalny dodatek do kultowego horroru Nosferatu: Gniew Malachiego, który będzie prawdziwym sprawdzianem twoich umiejętności. Faktem jest, że w odróżnieniu od oryginalnej gry, dodatek jest bardzo skomplikowany. Wszystkie potwory stały się znacznie silniejsze, broń palna występuje w grze niezwykle rzadko (z wyjątkiem ostatniego rozdziału, w którym gracz w końcu otrzymuje karabin maszynowy), a zapasy zdrowia są tak skąpe, że trzeba po nie wracać na centralny dziedziniec. Dodatkową atrakcją jest brak systemu zapisu, co oznacza, że grę trzeba przejść za jednym razem. Jedna śmierć - zacznij od nowa (lub rozpocznij dodatek od drugiego rozdziału, co prowadzi do kompletnego braku zrozumienia wydarzeń na ekranie). Jednak prawdziwi wielbiciele oryginału i fani naprawdę hardkorowej rozgrywki będą usatysfakcjonowani. Na szczęście atmosfera, muzyka i otoczenie w dodatku są naprawdę wspaniałe!

gry wideo

Dark Souls

Tak, to było do przewidzenia, ale nie mogliśmy odmówić sobie umieszczenia tej gry na naszej liście. W szczegółach nie będziemy się nad tym rozwodzić, bo o złożoności gry Dark Souls krążą już legendy. Zwłaszcza jeśli mówimy o pierwszym rozdziale, który ma tak hardkorową rozgrywkę, że może dosłownie przyprawić graczy o rozpacz. Czekają na Ciebie wymagające bitwy, ogromna liczba trudnych do zabicia bossów i mnóstwo szalonych wyzwań! Dodajmy do tego wspaniałą, ponurą oprawę, rozbudowaną scenografię, naprawdę gigantyczny zestaw przeciwników - ta gra z pewnością zrobi wrażenie nawet na najbardziej wymagających graczach.

Contra

Wielu "oldschoolowych" graczy zapewne pamięta to arcydzieło. Ale bądźmy szczerzy - kto z nas dotarł do końca, nie używając kodów cheatujących? Tak, oczywiście są tacy, którzy dotarli aż do upragnionego finału, ale zdecydowana większość graczy porzuciła "Contrę" gdzieś w drugiej lub trzeciej części gry (w najlepszym wypadku). Mimo doskonałego napędu i dość zbalansowanej rozgrywki - legendarna gra akcji z lat 90. ma naprawdę szalony poziom trudności, który bliżej połowy zaczyna zamieniać się w prawdziwy taniec ze śmiercią, gdzie każde zatrzymanie się lub zły ruch może zamienić się w prawdziwą katastrofę.

X2: Wolverine's Revenge

Jestem pewien, że znajdą się tacy, którzy powiedzą, że przeszli tę grę z zamkniętymi oczami i załamanymi rękami, a autorowi po prostu się nie udało... i to byłoby największe oszustwo w historii. Rzecz w tym, że "X2" jest idealnym ucieleśnieniem tego, czym przedstawiciel gatunku beat-em-up być nie powinien - monotonną oprawą (laboratoria, bazy wojskowe, piwnice, jaskinie, kompleksy naukowe itp.), kompletnie przekombinowany poziom trudności, krzywy i kompletnie niedorzeczny Stealth, nieprzyzwoicie duża liczba szczerze niezbalansowanych sytuacji (jak bieganie przez pole minowe z wrogami i wieżyczkami strzelającymi do ciebie ze wszystkich stron) i, co najważniejsze, kompletnie obłąkany system zapisu, w którym gracz musi przejść naprawdę ogromne i niesamowicie trudne etapy gry jednym tchem.

gry wideo

Zobacz także: Wiedźmin 4: wszystko, co wiemy o tej grze

Super Meat Boy

Wyobraź sobie platformówkę, w której każdy centymetr poziomu jest najeżony pułapkami, piłami łańcuchowymi, licznymi ostrzami i, oczywiście, pistoletami, które wystrzeliwują kule armatnie we wszystkich kierunkach. Czy możesz sobie to wyobrazić? Cóż, w "Super Meat Boyu" sytuacja jest jeszcze gorsza, ponieważ większość przeszkód musisz pokonywać z iście kosmiczną prędkością. Co więcej, w pobliżu ostatniego poziomu poziomy staną się nie tylko niewiarygodnie trudne, ale i fantastycznie długie. Przygotuj się więc na to, że w tej grze będziesz ginąć bez przerwy! W rzeczywistości to właśnie śmierć zajmuje większość czasu, jaki spędzasz na zapoznawaniu się z grą (choć na Youtube można zobaczyć sporo filmików, na których gracze przechodzą Super Meat Boy bez umierania i uzyskują dostęp do wszystkich ukrytych bonusów). Prawdziwe piekło w całej swej okazałości!

Cuphead

Jedna z najbardziej niezwykłych platformówek ostatnich lat, która pomimo swojego uroczego wyglądu (przypominającego stare kreskówki Disneya), dosłownie zmusi cię do cierpienia na wszelkie możliwe sposoby. A powodem tego są szefowie! O tak, tych facetów na pewno zapamiętacie na długo, bo zrobią wszystko, żeby podeptać waszą wiarę w to, co jasne i piękne. Przygotuj się na skrupulatne dopracowywanie każdego swojego ruchu, aby poradzić sobie z licznymi wrogami, i pamiętaj - jeden mały błąd, a nasz uroczy bohater trafi do lepszego świata (bo zostanie banalnie "skopany" ze wszystkich stron). Co więcej, w drugiej połowie gry będziesz pędził z taką prędkością, że po jej przejściu na pewno będziesz potrzebował odpoczynku w sanatorium.

Do listy najtrudniejszych gier wszechczasów można również dodać...

  • Duchy i gobliny

  • Battletoads

  • Flappy Bird

Komentarze (0)

Zostaw komentarz