Najnowsze artykuły

Najtrudniejsze gry wszechczasów

Mówi się, że nie należy bać się trudności, bo są one nieodłączną częścią naszego życia. Ale czy to stwierdzenie odnosi się do gier?...

Czytaj Więcej

PlayStation 4 i 5: nowa aplikacja Sony dla systemu iOS i Android

Aby zbiec się w czasie ze zbliżającym się uruchomieniem konsoli nowej generacji na PS5, Sony wprowadziło nową wersję aplikacji PlayStation zarówno na platformę Android jak i i iOS. Ta nowa aplikacja będzie się mogła pochwalić m.in. zupełnie nowym wyglądem, możliwością prowadzenia rozmów głosowych i grup imprezowych.

Na blogu PlayStation, Sony zapowiedziało również bardziej szczegółowo nowe funkcje aplikacji dla systemów iOS i Android. Według Sony, cała idea nowej aplikacji ma ułatwić komunikację ze znajomymi - nawet jeśli nie siedzisz przed konsolą. Aby to umożliwić, Sony nadało aplikacji PlayStation nowy wygląd.

Na nowym ekranie głównym możesz na przykład rzucić okiem na to, co w mgnieniu oka grają Twoi znajomi. Ponadto można uzyskać dostęp do informacji o ostatnio granych grach oraz do osobistej listy trofeów.

Nowa funkcja wysyłania wiadomości ma zastąpić aplikację PS Messages, która wcześniej była niezależna od siebie. Wiadomości i wątki ze starej aplikacji zostaną przeniesione do nowej aplikacji PS, dzięki czemu nie trzeba się martwić, że przegapisz poprzednie wiadomości.

Aplikacja PlayStation: Nowe czaty głosowe i kontrole pobierania dla PS4 i PS5

Dopasowując się do funkcji wiadomości, Sony wprowadziło również czat głosowy i grupy imprezowe w nowej aplikacji. Te czaty powinny umożliwiać rozmowę z maksymalnie 15 przyjaciółmi za pośrednictwem smartfona.

Aby móc zdalnie kontrolować pobieranie plików na PS4 lub PS5, firma Sony zintegrowała sklep PlayStation Store i pobieranie zdalne bezpośrednio z aplikacją. Pozwala to na przeglądanie nowych gier ze smartfonu i pobieranie ich na konsolę domową, gdy jesteś w ruchu.

Wśród nowych funkcji nadchodzącej aplikacji na PS jest dostęp do sklepu i wiadomości. / © Sony

Gdy PS5 będzie już dostępny, funkcja ta pójdzie o krok dalej. Gry na nowej konsoli mogą być wtedy uruchamiane zdalnie z poziomu smartfona. Dla większej elastyczności można również zarządzać pamięcią. Jest to przydatne na przykład wtedy, gdy dostępne miejsce na pobranie gry może być ograniczone.

Na koniec Sony zintegrowało kartę "Explore", w której Sony chce oferować aktualne wiadomości od twórców gier lub treści z bloga PlayStation. Dzięki temu gracze mogą zawsze być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami.

Nową aplikację na PlayStation można od razu pobrać z App Store lub Google Play. Aby móc korzystać z aplikacji, gracze muszą wcześniej posiadać konto PlayStation Network.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz