Najnowsze artykuły

Po czym rozpoznać zepsutą baterię w...

Zepsuta bateria w telefonie jest dużym problemem, gdyż smartfony stały się codziennym elementem naszego życia. Korzystamy z nich do wielu czynności...

Czytaj Więcej

PlayStation 4 i 5: nowa aplikacja Sony dla systemu iOS i Android

Aby zbiec się w czasie ze zbliżającym się uruchomieniem konsoli nowej generacji na PS5, Sony wprowadziło nową wersję aplikacji PlayStation zarówno na platformę Android jak i i iOS. Ta nowa aplikacja będzie się mogła pochwalić m.in. zupełnie nowym wyglądem, możliwością prowadzenia rozmów głosowych i grup imprezowych.

Na blogu PlayStation, Sony zapowiedziało również bardziej szczegółowo nowe funkcje aplikacji dla systemów iOS i Android. Według Sony, cała idea nowej aplikacji ma ułatwić komunikację ze znajomymi - nawet jeśli nie siedzisz przed konsolą. Aby to umożliwić, Sony nadało aplikacji PlayStation nowy wygląd.

Na nowym ekranie głównym możesz na przykład rzucić okiem na to, co w mgnieniu oka grają Twoi znajomi. Ponadto można uzyskać dostęp do informacji o ostatnio granych grach oraz do osobistej listy trofeów.

Nowa funkcja wysyłania wiadomości ma zastąpić aplikację PS Messages, która wcześniej była niezależna od siebie. Wiadomości i wątki ze starej aplikacji zostaną przeniesione do nowej aplikacji PS, dzięki czemu nie trzeba się martwić, że przegapisz poprzednie wiadomości.

Aplikacja PlayStation: Nowe czaty głosowe i kontrole pobierania dla PS4 i PS5

Dopasowując się do funkcji wiadomości, Sony wprowadziło również czat głosowy i grupy imprezowe w nowej aplikacji. Te czaty powinny umożliwiać rozmowę z maksymalnie 15 przyjaciółmi za pośrednictwem smartfona.

Aby móc zdalnie kontrolować pobieranie plików na PS4 lub PS5, firma Sony zintegrowała sklep PlayStation Store i pobieranie zdalne bezpośrednio z aplikacją. Pozwala to na przeglądanie nowych gier ze smartfonu i pobieranie ich na konsolę domową, gdy jesteś w ruchu.

Wśród nowych funkcji nadchodzącej aplikacji na PS jest dostęp do sklepu i wiadomości. / © Sony

Gdy PS5 będzie już dostępny, funkcja ta pójdzie o krok dalej. Gry na nowej konsoli mogą być wtedy uruchamiane zdalnie z poziomu smartfona. Dla większej elastyczności można również zarządzać pamięcią. Jest to przydatne na przykład wtedy, gdy dostępne miejsce na pobranie gry może być ograniczone.

Na koniec Sony zintegrowało kartę "Explore", w której Sony chce oferować aktualne wiadomości od twórców gier lub treści z bloga PlayStation. Dzięki temu gracze mogą zawsze być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami.

Nową aplikację na PlayStation można od razu pobrać z App Store lub Google Play. Aby móc korzystać z aplikacji, gracze muszą wcześniej posiadać konto PlayStation Network.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz