Najnowsze artykuły

Najtrudniejsze gry wszechczasów

Mówi się, że nie należy bać się trudności, bo są one nieodłączną częścią naszego życia. Ale czy to stwierdzenie odnosi się do gier?...

Czytaj Więcej

Japońskie gry wideo, które są renomowane na całym świecie

Każdy grał przynajmniej w jedną grę w swoim życiu. Gry karciane, gry wideo, gry sportowe, planszowe i wiele innych. Gry są stale obecne w naszym życiu, niezależnie od tego, czy aktywnie w nie gramy, czy nie. Niektórzy grali w nie tylko w dzieciństwie, podczas gdy inni nadal korzystali z gier rozrywkowych, które zapewniają nam dorosłość. Niektórzy są tylko zwykłymi graczami, podczas gdy inni robią to na co dzień. Niektórzy są zwykłymi fanami, podczas gdy inni mają do tego pasję - jak otakus.

Nie jest tajemnicą, że Japończycy są znani ze swoich animacji - czy to w kreskówkach, czy grach. Niektóre z nich stały się nawet popularne w innych krajach w Japonii, a niektóre wywarły tak duży wpływ na świat, że są przerabiane i ulepszane, ponieważ nasza technologia również ciągle udoskonala ich grafikę i funkcje.

Super Mario Bros. jest prawdopodobnie jedną z najbardziej znanych - jeśli nie najbardziej znanych - gier wideo znanych człowiekowi. Stworzona przez Nintendo, japońską firmę, zyskała sobie sławę nie tylko w Japonii, ale także w innych krajach. To, co zaczęło się jako prosta gra polegająca na skakaniu przez rury, zbieraniu monet i unikaniu wrogów, aby przejść do następnego poziomu, stało się kolekcją innych rodzajów gier, towarów, wydarzeń i wiele innych. Mario i firma stała się tak bardzo kochany do tak wielu ludzi, że do tej pory, ludzie nadal produkują gry, sprzedając wypchane zabawki i figurki, a nawet organizując gry Mario Race Kart w prawdziwym życiu.

Każdy człowiek przynajmniej raz w życiu słyszał grę Pac-man. Ikoniczny żółty krąg, który przedziera się przez labirynt, unikając jednocześnie duchów, stał się tak popularny wśród ludzi. Odkąd została stworzona w 1980 roku przez Toru Iwatani, ludzie uzależnili się od gry, prawdopodobnie z powodu jej bardzo prostej grafiki i mechaniki. Pac-man jest bardzo nostalgiczną grą dla ludzi, którzy grali w nią w młodości, a nawet dziś, ludzie nadal ich kochają. Pac-man występuje nawet w niektórych najnowszych filmach, takich jak Wreck-It Ralph i Pixels.

Seria Final Fantasy to gra, która zyskała sławę w świecie RPG. Można powiedzieć, że Final Fantasy stało się standardem dla innych gier RPG, które mamy dzisiaj. Z bohaterami i fabułą, każdy Final Fantasy, w połączeniu z jego niesamowitą grafiką, zaczepił każdego gracza do gry. To, co prawdopodobnie również zaprosiło graczy do gry w Final Fantasy, to fakt, że każda seria tworzy swoją własną historię w swoim własnym wszechświecie - to gwarantuje graczom, że każda gra jest innym doświadczeniem.

Inną popularną japońską grą jest Pokemon. Ta japońska gra praktycznie stała się fenomenem na całym świecie - najpierw, gdy się pojawiła, a nawet dzisiaj. Dzieci wtedy grały w tę grę w swoich Gameboyach i od tego czasu zainspirowały serię anime i filmy, gry karciane, a także kolekcję innych towarów, takich jak zabawki, akcesoria, a nawet poduszki i torby. Ostatnie wydanie gry, "Pokemon Go", również stał się takim globalnym zjawiskiem dopiero w ubiegłym roku.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz