Najnowsze artykuły

Kupowanie używanego sprzętu audio -...

Rynek używanego sprzętu hi-fi jest bardzo interesujący. Inne artykuły techniczne zwykle szybciej stają się przestarzałe i szybciej się zużywają...

Czytaj Więcej

Japońskie gry wideo, które są renomowane na całym świecie

Każdy grał przynajmniej w jedną grę w swoim życiu. Gry karciane, gry wideo, gry sportowe, planszowe i wiele innych. Gry są stale obecne w naszym życiu, niezależnie od tego, czy aktywnie w nie gramy, czy nie. Niektórzy grali w nie tylko w dzieciństwie, podczas gdy inni nadal korzystali z gier rozrywkowych, które zapewniają nam dorosłość. Niektórzy są tylko zwykłymi graczami, podczas gdy inni robią to na co dzień. Niektórzy są zwykłymi fanami, podczas gdy inni mają do tego pasję - jak otakus.

Nie jest tajemnicą, że Japończycy są znani ze swoich animacji - czy to w kreskówkach, czy grach. Niektóre z nich stały się nawet popularne w innych krajach w Japonii, a niektóre wywarły tak duży wpływ na świat, że są przerabiane i ulepszane, ponieważ nasza technologia również ciągle udoskonala ich grafikę i funkcje.

Super Mario Bros. jest prawdopodobnie jedną z najbardziej znanych - jeśli nie najbardziej znanych - gier wideo znanych człowiekowi. Stworzona przez Nintendo, japońską firmę, zyskała sobie sławę nie tylko w Japonii, ale także w innych krajach. To, co zaczęło się jako prosta gra polegająca na skakaniu przez rury, zbieraniu monet i unikaniu wrogów, aby przejść do następnego poziomu, stało się kolekcją innych rodzajów gier, towarów, wydarzeń i wiele innych. Mario i firma stała się tak bardzo kochany do tak wielu ludzi, że do tej pory, ludzie nadal produkują gry, sprzedając wypchane zabawki i figurki, a nawet organizując gry Mario Race Kart w prawdziwym życiu.

Każdy człowiek przynajmniej raz w życiu słyszał grę Pac-man. Ikoniczny żółty krąg, który przedziera się przez labirynt, unikając jednocześnie duchów, stał się tak popularny wśród ludzi. Odkąd została stworzona w 1980 roku przez Toru Iwatani, ludzie uzależnili się od gry, prawdopodobnie z powodu jej bardzo prostej grafiki i mechaniki. Pac-man jest bardzo nostalgiczną grą dla ludzi, którzy grali w nią w młodości, a nawet dziś, ludzie nadal ich kochają. Pac-man występuje nawet w niektórych najnowszych filmach, takich jak Wreck-It Ralph i Pixels.

Seria Final Fantasy to gra, która zyskała sławę w świecie RPG. Można powiedzieć, że Final Fantasy stało się standardem dla innych gier RPG, które mamy dzisiaj. Z bohaterami i fabułą, każdy Final Fantasy, w połączeniu z jego niesamowitą grafiką, zaczepił każdego gracza do gry. To, co prawdopodobnie również zaprosiło graczy do gry w Final Fantasy, to fakt, że każda seria tworzy swoją własną historię w swoim własnym wszechświecie - to gwarantuje graczom, że każda gra jest innym doświadczeniem.

Inną popularną japońską grą jest Pokemon. Ta japońska gra praktycznie stała się fenomenem na całym świecie - najpierw, gdy się pojawiła, a nawet dzisiaj. Dzieci wtedy grały w tę grę w swoich Gameboyach i od tego czasu zainspirowały serię anime i filmy, gry karciane, a także kolekcję innych towarów, takich jak zabawki, akcesoria, a nawet poduszki i torby. Ostatnie wydanie gry, "Pokemon Go", również stał się takim globalnym zjawiskiem dopiero w ubiegłym roku.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz