Najnowsze artykuły

Najtrudniejsze gry wszechczasów

Mówi się, że nie należy bać się trudności, bo są one nieodłączną częścią naszego życia. Ale czy to stwierdzenie odnosi się do gier?...

Czytaj Więcej

Pięć nowych aplikacji na Androida i iOS w tym tygodniu

W tym tygodniu zamierzam porozmawiać z tobą o pięciu aplikacjach i grach mobilnych, które są warte objazdu. Do moich własnych odkryć na temat sklepów z aplikacjami, dodaję również perły znalezione przez społeczność NextPit'a, udostępnione na naszym forum.

Od gier mobilnych po aplikacje wydajnościowe, oto pięć aplikacji na iOS i Android, które zrobiły na nas wrażenie w tym tygodniu w NextPit w Google Play Store i Apple App Store.

earlyAudio: aby słuchać podcastów za darmo

EarlyAudio to nowa darmowa aplikacja do podcastów, bez reklam i bez obowiązku zakładania konta. Wystarczy, że wskażesz swoje preferencje i udoskonalisz wybór za pomocą własnych wyszukiwań. Aplikacja daje dostęp do wielu znanych podcastów. Interfejs jest bardzo ładny, minimalistyczny i ergonomiczny. Dedykowana strona pozwala na przeglądanie wszystkich pobranych odcinków i odsłuchiwanie ich w trybie offline.

Aplikację earlyAudio można pobrać z Google Play Store.

Loudly Soundtrack: OSP dla Twojego podcastu bez opłat licencyjnych

Głośno jest muzyką/aplikacją społeczną jak Spotify lub Deezer i tym podobne. Ostatnio jednak serwis uruchomił aplikację Loudly Soundtrack, która oferuje dużą bazę danych wolnej od tantiem muzyki. Dla podcasterów szukających muzyki intro lub po prostu szumu w tle towarzyszącego ich strumieniom, jest to dobre rozwiązanie, aby uniknąć pozbawienia ich praw autorskich. Loudly Soundtrack oferuje ponad 4000 utworów z nowymi utworami dodawanymi co tydzień. Możesz dopracować swój wybór w oparciu o temat, gatunek muzyczny, epokę, wokal, ogólną energię utworu lub nastrój, który chcesz, aby go przekazać.

Aplikację Loudly Soundtrack możesz pobrać z Google Play Store.

Genshin Impact: japońska i egzotyczna gra RPG

Genshin Impact jest grą typu open-world RPG, która w ciągu czterech dni od jej premiery pod koniec września przyciągnęła wiele uwagi ze względu na swój piorunujący sukces mobilny - 14 milionów pobrań.

Gra jest więc otwartym światem bardzo mocno inspirowanym przez Zelda: Breath of the Wild na Nintendo Switch. Niektórzy mówią nawet o klonie, nawet jeśli gra podkreśla również japońskie tony z jego mangami. Istnieją gacha mechanika (zakupy in-app z systemem loterii).

Ale jest to głównie wizualny slap na smartfonie. Gra jest wysublimowana i naprawdę sprawia, że chcesz zgubić się w otwartym świecie, będąc przykucniętym przez nie tak oryginalną ścieżkę dźwiękową, która cię przenosi. Tytuł jest bardzo głodny zasobów, ale jeśli masz do niego specyfikacje, grafika jest tego warta, zwłaszcza w 60 FPS.

Po dokonaniu ogromnej 5GB aktualizacji, jesteś zanurzony w świecie Teyvat. Wcielasz się w postać Podróżnika nieznanego pochodzenia. Twój bliźniak zostaje porwany przez bóstwo, które wygna cię do świata Teyvat.

W tym fantastycznym wszechświecie wszystko jest rządzone przez elementarne podobieństwa Anemo, Electro, Hydro, Pyro, Cryo, Dendro i Geo. Te pierwotne elementy są podstawą równowagi, która zostanie zakłócona przez smoka o nazwie Stormterror, który zostanie naładowany do uspokojenia.

Zaproszenie do podróży, które doprowadzi Cię do spotkania różnych postaci, które będziesz mógł grać po kolei, każdy z nich z własnymi umiejętnościami, które będą miały wpływ na rozgrywkę opartą na dość klasycznym, ale dobrze zorganizowanym systemie walki. To naprawdę świetne znalezisko i być może moja następna codzienna gra.

Możesz pobrać grę Genshin Impact z Google Play Store lub Apple App Store.

Fluid: lampa do lawy relaksująca

To głupie zastosowanie, ale tak terapeutyczne. Polega ona na generowaniu animacji wielobarwnych płynów lub dymu na ekranie smartfona w czasie rzeczywistym. Ilość ustawień animacji jest naprawdę imponująca. Znalazłem się gubiąc się w aplikacji i bawić się animacjami, tak jak zrobiłbym to z moim elektronicznym papierosem, robiąc pierścienie dymne. To jest zarówno hipnotyzujące, jak i terapeutyczne.

Możesz również zastosować animacje na swojej tapecie i nadal reagować na dotyk palca w czasie rzeczywistym, nawet poza aplikacją, gdy jesteś na ekranie głównym. Jest to prawdopodobnie bardzo złe dla baterii smartfonu, ale jest to bardzo ładna opcja dostosowywania.

Możesz pobrać aplikację Fluid z Google Play Store.

Photo Studio Pro: bardzo kompletny (i drogi) edytor

Ostrzegam cię od razu, ta aplikacja jest zawyżona o 10,99 euro! Ale jedynym powodem, dla którego włączam go do tego wyboru, jest to, że jest naprawdę najbardziej kompletny w swoim rodzaju, że mogę znaleźć ostatnio. I prawdopodobnie nie wspominałbym o tym, gdybym nie mógł pobrać go "za darmo" z Google Play Pass.

Nie będę wam tłumaczył, jak działa edytor zdjęć, wszyscy macie takie same podstawy jak ja, albo jeszcze bardziej solidną wiedzę, jestem pewien. Ale zakres parametrów edycyjnych, stosowanych filtrów i efektów, a także elementy nakładek ekranowych są imponujące. To nie jest tak naprawdę moja filiżanka herbaty, ale dla kogoś, kto regularnie zamieszcza zdjęcia na portalach społecznościowych, to prawdziwy, uniwersalny nóż szwajcarskiej armii.

Jeśli jesteś abonentem Play Pass i lubisz prostą i intuicyjną edycję zdjęć na smartfonie, to zrób to! W przeciwnym razie, zawsze możesz spróbować darmowej, bardziej limitowanej wersji, aby uzyskać pomysł.

Aplikację Photo Studio Pro możesz pobrać z Google Play Store.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz