Najnowsze artykuły

Najtrudniejsze gry wszechczasów

Mówi się, że nie należy bać się trudności, bo są one nieodłączną częścią naszego życia. Ale czy to stwierdzenie odnosi się do gier?...

Czytaj Więcej

Najlepsze gry typu single-player

Zamknij drzwi, zasłoń zasłony, spraw, by świat zewnętrzny zniknął. Czas zanurkować w jakieś gry dla jednego gracza, czas, który możesz poświęcić sobie. Jest wiele do powiedzenia w grach wieloosobowych, ale czas spędzony samemu, zanurzony w świecie, rozgrywce, czy opowieści? To coś naprawdę wyjątkowego.

Przy tak wielu grach z silnymi komponentami dla jednego gracza może być trudno wiedzieć, gdzie zacząć szukać następnej ulubionej gry. Nie obawiaj się, zebraliśmy ostateczną opinię w tej sprawie, oto nasza lista najlepszych gier dla graczy PC dla jednego gracza.

Fallout 4
Wiele gier Bethesda może się tu znaleźć, ale jeśli chodzi o budowanie świata, poczucie miejsca i milion małych historii, które są radością, aby zanurzyć się w nich, nigdy nie były lepsze niż w Fallout 4.


Wychodząc ze skarbca po dwustu latach w kriostazie, możesz odkryć post-apokaliptyczny świat Bostonu tymi samymi oczami, co Twoja postać. Świat gry to coś naprawdę cudownego, wypełnionego ukrytymi zakamarkami, które można odkrywać za pomocą własnej, malutkiej narracji. Godziny spędzisz na wędrówce po nieużytkach, a każda godzina będzie dobrze spędzona.

Celeste
Celeste jest chwalona jako jeden z najlepszych podestowców wszechczasów, a już kilka chwil z nią jasno pokazuje dlaczego. Grając jako Madeline próbuje wspiąć się na Mount Celeste, będziesz odkrywać ekran po ekranie genialnie ciasne platformówki, jak skalować jej wysokość.

Niekończąca się pomysłowość i odpowiednia ilość wyzwań, Celeste jest zapierającą dech w piersiach eksploracją platformowania. Dzięki możliwości dostosowania do indywidualnych potrzeb i wyjątkowym opcjom dostępności, nawet jeśli nie jesteś fanatykiem platformówek, znajdziesz tu coś dla siebie.

Wiedźmin 3: Dziki Gon
Geralt jest wiedźmą z sercem, a to nigdy nie było bardziej jasne niż w "Wiedźminie 3". Najlepsze dzieło CD Projektu Reda pokazuje, że znów bierzesz na siebie jego płaszcz, gdy polujesz na swoją błądzącą zastępczą córkę. Szeroki, otwarty świat i seria genialnych zadań, które pozwolą ci poświęcić więcej czasu, a jednocześnie pozostawią cię w potrzebie.

Z dwoma wspaniałymi rozszerzeniami DLC, Wiedźmin 3 ma tony do zobaczenia i zrobienia. Heart of Stone jest głębokim nurkowaniem w to, co czyni złoczyńcę, natomiast Blood and Wine widzi, jak uciekasz do słonecznych klimatów, by przeżyć bardziej radosną przygodę. Wiedźmin 3 to prawdziwa radość, którą można przeżyć od początku do końca, a o której będziesz myśleć jeszcze długo.

Assassin's Creed Valhalla
Po kilku błędach, seria Assassin's Creed zrestartowała się z Assassin's Creed: Pochodzenie i od tego czasu jest coraz silniejsze. Chociaż na tej liście umieściliśmy Valhallę, to ostatnie trzy gry Assassin's Creed są równie rozbudowane, intrygujące i wspaniałe do spędzania czasu.


Jeśli wolisz Starożytny Egipt, Pochodzenie jest dla ciebie. Starożytna Grecja? Udaj się do Odysei. Ostatni wpis, Valhalla, pokazuje, że idziesz do mrocznych wieków w Anglii, gdy grasz jako głowa grupy wikingów szukających nowego domu.


Każda z nich jest genialną grą, ale dla łatwości gry i oferowanych funkcji, Assassin's Creed Valhalla ma nasz głos do wyboru.

Half-Life: Alyx
Seria Half-Life jest znana z dwóch rzeczy. Jedna z nich to przełomowe serie strzelanek pierwszoosobowych, które nawet teraz, ponad dwadzieścia lat od pojawienia się pierwszej z nich, nie zostały jeszcze pobite. Druga jest taka, że nigdy nie dostali trzeciej raty. Aż do teraz.

Half-Life: Alyx to prequel VR do Half-Life 2 i jest prawdziwym arcydziełem, można go nawet uznać za pierwszą naprawdę świetną grę VR. Widząc, że wcielasz się w rolę Alyxa, będziesz odkrywać City 17, odpowiadając na niektóre z głębokich pytań kryjących się za serią Half-Life, i dając nową nadzieję na sequel Half-Life 2: Episode Two's shock ending.

Halo: The Master Chief Collection
Wybierz się na wycieczkę po najlepszych strzelcach pierwszej osoby z Halo: The Master Chief Collection. Od oryginalnego Halo: Combat ewoluował do Halo 4, ta kolekcja zawiera sześć gier, każdy zremasterowany i zaktualizowany z pełną starannością i uwagą.

Jeśli grałeś na nich wcześniej, to jest to świetny spacer po alei pamięci, jeśli nie grałeś na nich, to jest to idealny sposób na przeżycie kawałka historii. Wiele z gier zawartych w tej kolekcji sprawiają, że ich sposób na PC po raz pierwszy, dzięki czemu jest to doskonały sposób, aby doświadczyć niektórych z najlepszych gier dla jednego gracza dla graczy PC.

Hollow Knight
Hollow Knight to gra, która niemalże wymaga zainstalowania na stałe na każdym dysku twardym. W niej odkryjesz rozpadające się zrujnowane królestwo w obszernej platformówce wypełnionej odblokowanymi obszarami i możliwościami, ścisłą kontrolą i walką oraz zapierającym dech w piersiach stylem sztuki.

To, co sprawia, że Hollow Knight jest tak błyskotliwą grą, to fakt, że odkrywasz w swoim własnym tempie, odblokowujesz obszary i umiejętności, gdy widzisz, że są odpowiednie, co pozwala ci wytyczyć własną ścieżkę. Masz kontrolę na każdym kroku, a kontrolowanie postaci nigdy nie było tak właściwe, jak tutaj.

Total War: WARHAMMER II
Franczyzy Total War i Warhammer, które łączą się w jedno, to małżeństwo zawarte w niebie, a w Total War: WARHAMMER II zostały dopracowane do niemalże doskonałości. Wcielasz się w rolę frakcji w brutalnym świecie fantasy Warhammera, starając się wyrzeźbić swoje własne terytorium i imperium.


Oprócz mapy wszechświata, na której będziesz podejmował wielkie decyzje strategiczne, będziesz mógł również zanurzyć się w skomplikowanych taktycznych armiach rzucających przeciwko sobie magię, gigantyczne bestie i stworzenia spoza wyobraźni. Jeśli jesteś właścicielem oryginalnej gry Total War: Warhammer, możesz ją nawet zintegrować, grając na ogromnej mapie, która obejmuje oba obszary gry. Teraz to wystarczy gra dla każdego.

Disco Elysium
Po Planescape: Torment został uwolniony, wydawało się, że dla gier RPG ustawiono nowy pasek, pozwalający na więcej opcji w spotkaniach, szczególnie związanych z rozbrajaniem sytuacji lub pogłębianiem narracji. Disco Elysium to gra, która naprawdę podejmuje wyzwanie Planescape: Męka, która rozpoczęła się wszystkie te lata temu.


Grając jako zmyty gliniarz badający morderstwo, Disco Elysium to gra, w której z minuty na minutę dokonujesz wyborów. Jaką opcję podejmujesz w dialogu, jak się ubierasz, to wszystko składa się na to, aby zbudować obraz tego, kim jesteś w tym naszym steampunkowym świecie.

Jeśli jesteś fanem RPG-ów takich jak Planescape: Męka, Męka: Tides of Numenera, czyli gry stworzone przez Obsidiana, Disco Elysium to gra dla jednego gracza, w którą będziesz mógł grać wiele, wiele razy.

Grand Theft Auto V
Grand Theft Auto V został prawie przyćmiony przez jego komponent online, ale ważne jest, aby pamiętać, że w jego sercu jest ekspansywna, piękna i bogata gra dla jednego gracza. Umieszczona w hrabstwie Los Santos, przejmujesz kontrolę nad trzema postaciami, wyrzeźbionymi w kryminalnym imperium poprzez próby i głębokie, głębokie utrapienia.


Podobnie jak wiele innych gier Grand Theft Auto, w trybie dla jednego gracza dostępna jest ogromna ilość treści. Możesz prowadzić boczne firmy, budować imperium nieruchomości lub po prostu cieszyć się rejsem po nadmorskich drogach oglądając zachód słońca. Grand Theft Auto V jest grą, która naprawdę nie przestaje dawać, a samo istnienie w jej wspaniałym świecie może wystarczyć.

Tomb Rider
Oryginał zdmuchnął nas z powrotem na Original PlayStation w 1996 r. - wyznaczając trend dla franczyzy action-adventure - a reboot 2013 jest jeszcze lepszy. Tomb Raider, oceniany jako "Overwhelmingly Positive" na Steam, opowiada historię młodej Lary Croft, która dosłownie wrzuciła się do głębokiego końca życia - stając się zatwardziałym ocalałym.


Gracze muszą rozwiązywać zagadki środowiskowe, angażować się w walkę trzewną i ukrywać się, a także odkrywać niesamowite grobowce, które kryją w sobie wiele tajemnic. Możesz ratować zasoby, zdobywać doświadczenie i ulepszać broń i narzędzia Lary, aby przetrwać wrogich mieszkańców wyspy.

Co więcej, w Grze Roku dla cieszącego się krytycznym uznaniem tytułu PC znajduje się teraz gra bazowa i 21 pakietów DLC!


GreedFall
Gotowi do zbadania niezbadanych nowych terenów? Action RPG GreedFall pozwala prowadzić swoją postać w podróży po odległej wyspie i odkryć magię, bogactwo, utracone tajemnice i fantastyczne stworzenia!


Zaprzyjaźnij się lub zdradź towarzyszy i całe frakcje, Twoje działania poprzez dyplomację, oszustwo lub siłę zmienią kurs Twojego bohatera - stając się częścią żywego, ewoluującego świata i kształtując swoją własną historię.

Uzyskaj pełną wolność, jeśli chodzi o rozwój Twojej postaci. Graj jako mężczyzna lub kobieta, dostosuj swój wygląd i swobodnie wybieraj swoje zdolności, zaklęcia i umiejętności.

Wybierz swoją klasę początkową z jednej z trzech opcji - Wojownik, Techniczny i Magiczny - każda z własnymi umiejętnościami początkowymi, zalecanymi atrybutami i zalecanymi talentami.

Możesz użyć podstawowej umiejętności bojowej GreedFall 'Fury', aby wyzwolić potężne, naładowane ataki, które zadają ciężkie obrażenia otaczającym cię wrogom, uwalniając czas na uderzenie rannych lub ucieczkę w trudnej sytuacji.

Jeśli twoją torbą jest mash up Fable and Assassin's Creed IV: Black Flag, musisz spróbować tego!


Planeta Zoo
Jeśli szukasz bardziej wyluzowanej rozgrywki bez broni, wybuchów i rzezi, Planet Zoo jest idealnym wyborem. Twórcy Planet Coaster i Zoo Tycoon pochodzą z najlepszego symulatora zoo, w którym znajdują się autentyczne, żywe zwierzęta, które myślą, czują i odkrywają świat, który wokół nich tworzysz.


Przeżyj globalną kampanię lub pozwól swojej wyobraźni zaszaleć w trybie Sandbox. Twórz unikalne siedliska i rozległe krajobrazy, podejmuj wielkie decyzje i dokonuj znaczących wyborów oraz pielęgnuj swoje zwierzęta podczas budowy i zarządzania najdzikszymi ogrodami zoologicznymi na świecie.

Potężne narzędzia konstrukcyjne Planet Zoo pozwalają bez wysiłku uczynić Twoje zoo wyjątkowym. Każda kreatywna decyzja, którą podejmujesz, ma wpływ na życie Twoich zwierząt i doświadczenia Twoich gości.

Daj się ponieść fantazji, kopiąc jeziora i rzeki, wznosząc wzgórza i góry, rzeźbiąc ścieżki i jaskinie oraz budując oszałamiające ogrody zoologiczne z wyborem unikalnych tematów i setek elementów budowlanych.

The Elder Scrolls V: Skyrim
Gra, w którą grały miliony, i wiele innych. The Elder Scrolls V: Skyrim ustawił poprzeczkę dość cholernie wysoko dla przyjemnych gier RPG w 2011 roku - i niewielu się nie zgodzi, że nie jest to jeszcze fantastyczny świat do zwiedzania.


Możesz grać jak praktycznie każdy typ postaci, którą możesz sobie wyobrazić, i robić co tylko chcesz; legendarna wolność wyboru, opowiadania i przygody Zwojów Starszych jest realizowana jak nigdy dotąd. Od tętniących chmur i surowych gór, po tętniące życiem miasta, bujne pola i starożytne lochy, czeka na Ciebie mnóstwo misji, w których możesz zatopić swoje zęby.

Wybieraj spośród setek broni, zaklęć i umiejętności, a także nowego systemu postaci, który pozwala Ci grać w dowolny sposób i definiować siebie poprzez swoje działania. Jako Dragonborn będziesz walczyć z wieloma wielkimi starożytnymi wrogami, poznawać ich tajemnice i wykorzystywać ich moc dla siebie.

American Truck Simulator
Ze słonecznej Kalifornii, piaszczystej Nevady i Wielkiego Kanionu stanu Arizona, możesz kontynuować jazdę ciężarówką do woli w "Przytłaczająco pozytywnym" symulatorze amerykańskiej ciężarówki. Będziesz mógł podróżować po zapierających dech w piersiach krajobrazach i powszechnie rozpoznawalnych punktach orientacyjnych wokół Stanów, a wszystko to z wygodnym siedzeniem.


Jeździć bardzo szczegółowymi modelami ciężarówek oficjalnie licencjonowanymi przez legendarnych producentów ciężarówek, z wieloma różnymi produktami do transportu, w tym żywności, maszyn i ładunków niebezpiecznych. Miłośnicy ciężarówek będą mieli okazję do eksperymentowania z wieloma symulacjami hamulców pneumatycznych i różnych typów hamulców - w tym zwalniacza, hamulca Jake'a, hamulca przyczepy - wiele typów przekładni prosto z prawdziwych ciężarówek, intensywność hamowania i wiele innych.

Wyreguluj fotel, lusterka i ustaw głowę tak, aby uzyskać najlepszy widok na drogę. Upewnij się, że prowadzisz bezpiecznie, przestrzegaj zasad i ograniczeń prędkości - w przeciwnym razie policja nałoży na Ciebie karę!

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz