Mówi się, że nie należy bać się trudności, bo są one nieodłączną częścią naszego życia. Ale czy to stwierdzenie odnosi się do gier?...
Czytaj Więcej5 darmowych i płatnych aplikacji dla systemu Android/iOS
Jak co tydzień, opowiem wam o pięciu darmowych lub płatnych aplikacjach i grach mobilnych, które są warte waszego czasu w tym tygodniu. Do moich własnych spostrzeżeń na temat sklepów z aplikacjami, dodaję również perły znalezione przez społeczność NextPit i udostępnione na naszym forum.
Od gier mobilnych po aplikacje wydajnościowe, oto pięć darmowych i płatnych aplikacji dla systemu Android/iOS, które zaznaczyły się w tym tygodniu w NextPit w Google Play Store i Apple's App Store.
Bookmark Manager: aby zarządzać wszystkimi swoimi linkami
Jest to aplikacja zauważona przez społeczność NextPit i udostępniona na naszym forum. Jest to klasyczny menedżer linków. Możesz dodawać linki do filmów, artykułów, w skrócie ze wszystkich źródeł internetowych i umieszczać je w różnych folderach. Funkcja ta pozwala również na stworzenie skrótu do linku z ekranu głównego smartfona. Niestety, funkcja ta jest zarezerwowana dla płatnej wersji aplikacji.
Jednak aplikacja jest tymczasowo bezpłatna w Google Play Store (w momencie pisania tego artykułu, piątek, 6 listopada). Co do reszty, Bookmark Manager jest dość kompletny w wersji darmowej, zwłaszcza dla aplikacji z wczesnym dostępem.
Aplikację Bookmark Manager można kupić w Google Play Store.
HeyMelody: aplikacja towarzysząca dla Twoich słuchawek Oppo i OnePlus
Jedną z głównych wad prawdziwych bezprzewodowych słuchawek OnePlus Buds, wprowadzonych w tym samym czasie co OnePlus Nord, był brak aplikacji towarzyszącej na smartfony inne niż modele producenta.
Dzięki HeyMelody możesz wykonywać aktualizacje oprogramowania sprzętowego i sprawdzać żywotność baterii w słuchawkach OnePlus i Oppo nawet na smartfonie z systemem Android innej marki. Niestety, nie byłem w stanie przetestować aplikacji, ponieważ zostawiłem OnePlus Buds w biurze i obecnie pracuję w domu.
Na razie tylko najnowsze, prawdziwe, bezprzewodowe modele słuchawek wydają się być obsługiwane. Brak wsparcia dla OnePlus Bullet itp... Na liście znajdują się obecnie tylko modele Oppo Enco X, Enco W51, OnePlus Buds i OnePlus Buds Z.
Aplikację HeyMelody można pobrać z Google Play Store.
Aplikacja PlayStation: nareszcie czat głosowy!
Prawdopodobnie słyszałeś już o aktualizacji aplikacji PlayStation w zeszłym tygodniu. Nie zamierzam więc rozwodzić się nad wszystkimi nowymi funkcjami, takimi jak nowy ekran główny, który pozwala Ci szybko zobaczyć, w co grają Twoi znajomi, czy możliwość uzyskania informacji o najnowszych grach i wyświetlenia własnej listy trofeów.
Najciekawszą rzeczą tutaj, i powodem, dla którego włączyłem tę aplikację do mojego wyboru w tym tygodniu, jest pojawienie się funkcji czatu głosowego. Ta funkcja jest wymagana przez społeczność od lat. A jej brak był szczególnie irytujący na PS4.
Na PS4, protokół Bluetooth jest tak ograniczony, że ogranicza kompatybilność do bardzo małej garstki słuchawek i słuchawek. Często po prostu trzeba zdecydować się na zastrzeżony produkt audio firmy Sony. Ale nawet moje Sony WF-1000XM3 nie były na przykład obsługiwane.
Chociaż działają one doskonale na moim smartfonie. Ta funkcja czatu głosowego pozwoli więc na ominięcie ograniczeń programowych nałożonych przez firmę Sony na jej konsole. A zarządzanie Voice Party będzie również znacznie bardziej intuicyjne, ponieważ nie trzeba będzie wychodzić z gry, aby dodać uczestników z konsoli, itp...
Aplikację PlayStation App można pobrać z Google Play Store lub Apple App Store.
Muviz Edge: przeglądarka muzyki
Muviz Edge jest bardzo prostą aplikacją do personalizacji interfejsu. Jest to przeglądarka muzyki, która może być nakładana na większość aplikacji strumieniowych lub na proste odtwarzacze lokalne. Następnie strumieniowo przesyła animowane obrazy, dostosowane do rytmu muzyki wzdłuż krawędzi ekranu.
Możesz wybrać pomiędzy kilkoma rodzajami animacji, ustawiając kod kolorów, prędkość animacji, rozmiar itp... Niektóre opcje i projekty animacji są płatne i muszą być zakupione w pakietach, aby można je było odblokować.
Nie widziałem żadnych reklam w aplikacji, interfejs jest ergonomiczny, a menu jest przejrzyste. Nie trzeba dodawać, że tego typu aplikacje z pewnością będą miały wpływ na autonomię Twojego smartfona. Ale animacje nie są zbyt inwazyjne wizualnie, i wyglądają całkiem fajnie, gdy podłączysz swój smartfon do głośnika w nieco ciemnym pomieszczeniu.
Możesz pobrać aplikację Muviz Edge z Google Play Store.
War of the Worlds: an interactive novel
Wszyscy wiemy o War of the Worlds, czy to powieść, czy film. Tutaj jest to gra fabularna, a raczej interaktywna powieść posypana mechaniką gry. Konkretnie, historia rozwija się w blokach tekstu, trochę jak dialogi w RPG.
Całość przeplatana jest ilustracjami, które kontekstualizują fabułę i wnoszą odrobinę głębii. Grafika zmaterializowała się poprzez wielokrotne wybory na końcu niektórych stron. Możesz wtedy w pewnym stopniu wpływać na historię w oparciu o dokonane wybory.
Logicznie rzecz biorąc, wolność wyboru jest daleka od całkowitej, a oferowane możliwości są koniecznie zorientowane tak, aby nie zniekształcać oryginalnej historii. Ale uważam, że koncepcja jest całkiem fajna, ilustracje dobrze wykonane i jest to dobry sposób, aby zanurzyć się w kultowej powieści w zabawny sposób, jeśli się jej nie przeczytało, i jeśli uciekło się z filmu z 2005 roku z Tomem Cruisem i Rachel Ferrier (mam jeszcze trochę PTSD z jej ostrych i nieustających krzyków przez cały film).
Ach tak, i gra jest darmowa i bez reklam!
Komentarze (0)